Використання зерна як заставного майна є поширеною практикою у агробізнесі. Найбільш поширенішим кейсом є отримання кредитування, укладення договорів із постачальниками або інвесторами
API для системи «Реєстр складських документів на зерно» забезпечує ефективне управління даними про зернові склади, контрагентів, документи та інші пов’язані процеси. Це дозволяє інтеграцію інформаційних систем для відстеження і контролю збереження зерна, укладених договорів і супровідних документів. Надаємо основні функціональні запити, які можна виконати через API у новій системі.
Звертаємо увагу, що опівночі 11 листопада 2024 року впроваджується нова інформаційно-комунікаційна система — "Основний реєстр складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання, і реєстр зернового складу". Це програмне забезпечення замінить існуючу систему GrainData, яка буде відключена з 00:00 9 листопада 2024 року.
Облік зернопереробному підприємстві має відмінності, що зумовлені різними етапами обробки зерна де ключова увага приділяється обліку процесів переробки, зокрема відстеженню обсягів продукції на кожному етапі виробництва. Впровадження автоматизованих систем обліку дозволяє підвищити ефективність, зменшити витрати та покращити якість продукції.
Транспортна накладна (ТТН) є важливим документом, який супроводжує перевезення зерна та продуктів його переробки. Автоматичне заповнення ТТН по зерну і оформлення так званої E-ТТН дозволяє значно спростити процес оформлення документів на зерно, зменшити кількість помилок та прискорити обробку інформації.
Кожен вид зернових та олійних культур має свої специфічні вимоги до умов зберігання, що визначають терміни, протягом яких зерно може залишатися на елеваторі без втрати своїх властивостей. У цій статті для прикладу розглянемо граничні терміни зберігання таких культур як пшениця, кукурудза, соя, соняшник та ріпак та рекомендації як не втратити якість зерна при тривалому зберіганні.